پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶
www.karavansara.ir

  • تاریخ: یکشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۱:۱۱:۵۳
  • شناسه خبر: 48149

اظهارات پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در پی سخنان ترامپ

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در خصوص استفاده ترامپ از واژه جعلی خلیج عربی گفت: ایرانیها در سراسر دنیا نسبت به ادبیات سخیف و گستاخانه رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان دادند و این نشان از وحدت و همدلی همه ایرانی حتی در خارج از کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاروانسرا؛ محمدرضا پور ابراهیمی با بیان اینکه موضعی که آقای ترامپ اعلام کرد، چیز عجیبی برای مردم ما و کشور محسوب نمی شد گفت: هیچکدام از رویکردها و مباحثی که مطرح شد، نه درخصوص جمهوری اسلامی صدق می کنه و نه جمهوری اسلامی بواسطه رویکرد عقلی و منطقی که در تصمیمات خودش با دنیا اتخاذ کرده، از مواضع خود کوتاه می آید.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خوشبختانه کشورهای اروپایی به واسطه انجام آنچه که تعهدات ما در حوزه برجام بوده، تقریبا رویکردشان حمایت از جمهوری اسلامی است.
وی درخصوص تحریم های مورد ادعای آمریکائیها گفت: جمهوری اسلامی بیشترین تحریم ها را تا امروز داشته و چیز جدیدی اتفاق نخواهد افتاد، وضعیت امروز ما هم تقریبا متناسب با تحریم های مطرح شده است.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از مواضع اقتدار و عزت ملت تصمیم گیری خواهد کرد گفت: به زودی نشست تخصصی کمیسیون اقتصادی مجلس با مدیران اجرایی بخش اقتصادی دولت در مجلس برگزار خواهیم کرد.
وی خاطر نشان کرد: امکان دارد آمریکائیها بخواهند، یک اثر روانی و یک پیامد کوتاه مدت در حوزه فعالیتهای اقتصادی در کشورمان اعمال بکنند که البته گُذراست.
پورابراهیمی تاکید کرد: تصمیم در حوزه اقتصاد همان چارچوب سیاست اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند.
وی با بیان اینکه آمریکائیها قابل اعتماد نیستند گفت: آنچه که می تواند باعث موفقیت در همه عرصه ها از جمله مباحث اقتصادی شود این است که روی پای خودمون بایستیم و به توانمندی های خودمان اتکا کنیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در خصوص استفاده ترامپ از واژه جعلی خلیج عربی هم گفت: ایرانیها در سراسر دنیا نسبت به ادبیات سخیف و گستاخانه رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان دادند و این نشان از وحدت و همدلی همه ایرانی حتی در خارج از کشور است.
وی همچنین خطاب به دولت آمریکا گفت: آمریکائیها بدانند که دوران باج خواهی تمام شده و امروز ادامه مذاکرات برای گرفتن امتیاز جدید، با این ادبیات گستاخانه به جایی نخواهند رسید و جمهوری اسلامی در مسیر پیشرفت در عرصه های مختلف تلاش خواهد کرد.

صداوسیما

انتهای پیام/علمی و فن آوری