پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶
www.karavansara.ir

  • تاریخ: سه شنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۶ / ساعت ۰۹:۰۶:۲۲
  • شناسه خبر: 46539

شهرستان راور باید به خوبی از ظرفیت ها و توانمندی های بنیاد برکت استفاده کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات دولتی و استفاده از شرکت های بزرگ سرمایه گذاری در شهرستان ها، شهرستان راور باید به خوبی از ظرفیت ها و توانمندی های بنیاد برکت استفاده کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاروانسرا؛ جلسه شورای اداری شهرستان راور با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان در سالن جلسات فرمانداری راور برگزار شد.
در این جلسه، فتوت معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی و حمایت معین های سرمایه گذاری در استان به دلایل محدودیت اعتبارات دولتی و استفاده از شرکت های بزرگ سرمایه گذاری در شهرستان ها است و در شهرستان راور هم بنیاد برکت به عنوان معین سرمایه گذاری انتخاب شده است و باید به خوبی از ظرفیت ها و توانمندی های این بنیاد استفاده شود و حمایت از تولید کننده و استفاده از کالالی داخلی جزو اهداف کار اقتصاد مقاومتی است و در این خصوص استان کرمان جزو استان های برتر در صادرات غیر نفتی بوده است .
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح کرد: جلوگیری از خام فروشی در معادن استان و فرآوری آن به جهت اشتغالزایی و همچنین حمایت از تولید داخلی در دستور کار قرار دارد و همچنین در استان کرمان علی رغم کمبود منابع آبی و بهره وری درست از منابع آب باعث افزایش تولید گندم شده است و استان کرمان امروزه در این زمینه خودکفا شده است.
وی در خصوص اشتغالزایی بیان کرد: به جهت ایجاد شغل در هر شهرستان برای هر دستگاه اجرایی متولی برنامه ریزی مدونی ایجاد شده است تا با در اختیار گذاشتن وام و اعتبار به متقاضیان ایجاد شغل شود و همه مسئولان باید دغدغه اشتغال در دستور کار آنها قرار گیرد و برای آن برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/علمی و فن آوری